Współpraca z dietetykiem - jak wygląda?

 

Współpraca z dietetykiem – jak wygląda?

 

Bardzo często dostaję pytania – jak wygląda współpraca z Tobą? Na jakiej zasadzie działam? W jaki sposób można rozpocząć współpracę? Dzisiaj skupię się na tym jak wygląda współpraca ze mną i co możecie zyskać decydując się na nią. Zdecydowałam się zebrać kilka najczęściej pojawiających się pytań i dodatkowo mam kilka informacji, które na pewno Was również zaciekawią. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego posta wszystkie Wasze wątpliwości zostaną rozwiane a jeśli pojawią się dodatkowe pytania to śmiało zapraszam Was do zadawania ich w komentarzach.

 

Jak wygląda współpraca ze mną?

 

Najważniejszy dla mnie przy współpracy jest kontakt. Po zamówieniu odpowiedniej diety na stronie, otrzymasz ode mnie formularz do wypełnienia. Następnym krokiem jest przesłanie mi go wypełnionego wraz z aktualnymi badaniami lekarskimi (maksymalnie z ostatnich miesięcy) a moim zadaniem jest ułożenie dla Ciebie indywidualnej diety. Po otrzymaniu jej możesz od razu zacząć ją stosować, w momencie gdy pojawią się pytania to jestem cały czas do Twojej dyspozycji.

Oczywiście w trakcie stosowania diety, będę również pisała do Ciebie w celu skonsultowania postępów dietoterapii. Taka konsultacja zazwyczaj jest co 2 tygodnie, jednak w momencie wykupienia pakietu na 7 dni, termin konsultacji ustalamy indywidualnie. Podczas konsultacji analizuję czy wszystko idzie w dobrym kierunku, czy mam coś zmienić w Twojej diecie. Konsultacje są oczywiście darmowe, jest to część naszej współpracy. Wszystko zależy od Ciebie czy nadal będziesz chcieć kontynuować współpracę, jeśli się zdecydujesz to otrzymasz kolejne jadłospisy (oczywiście z całkowicie innymi posiłkami) i działamy dokładnie tak samo jak wypisałam na początku.

 

Jakiego rodzaju dietę otrzymam?

 

Obecnie układam w pełni skomponowany indywidualny plan żywieniowy dopasowany do Twoich potrzeb oraz możliwości. Dieta uwzględnia ilość dni na jaką się zdecydujesz, rozpisana jest dokładnie posiłek po posiłku. Zawsze biorę pod uwagę informacje, które podasz w formularzu i jeśli zaznaczysz, że jesteś zabiegany to oczywiście uwzględnię to w jadłospisie i otrzymasz posiłki zdrowe i szybkie w przygotowaniu. Pojawiają się pytania odnośnie słodyczy – oczywiście je też uwzględniam w diecie

Oprócz diety, oferuję również konsultację online, jeśli chcesz się dowiedzieć jak wygląda Twoje zapotrzebowanie energetyczne oraz na makroskładniki, jaką powinieneś zastosować suplementację i czy Twój obecny jadłospis jest dobrze skomponowany to taka konsultacja Ci się niewątpliwie przyda. Dodatkowo otrzymasz zalecenia i odpowiedź na wszystkie nurtujące Cię pytania w zakresie diety i zdrowego odżywiania, jednak przy konsultacji nie otrzymasz planu żywieniowego.

 

W jaki sposób otrzymam dietę?

 

Każdą dietę przesyłam za pośrednictwem e- maila i stały kontakt za jego pośrednictwem również utrzymuję. Zawsze powtarzam, że jeśli pojawią się w międzyczasie pytania z Twojej strony, to zawsze możesz dodatkowo napisać do mnie za pośrednictwem Fb, Instagrama, smsa lub możesz do mnie zadzwonić. Dodatkowo przy wyborze pakietu z planem żywieniowym otrzymasz ode mnie stały dostęp do aplikacji mobilnej na system iOS i Android oraz dodatkowo jako nowość dostęp do diety na zegarek Apple Watch. Będziesz mieć dietę zawsze pod ręką, co z pewnością jest ułatwieniem podczas robienia zakupów.

 

Współpracujesz z osobami nieletnimi?

 

Wszystko zależy od tego w jakim wieku obecnie jesteś, jeśli masz 17 lat to jak myślę, że już możesz decydować odnośnie diety i zdrowego odżywiania. Natomiast wiele obecnie dziewczyn zgłasza się z prośbą o podjęcie współpracy w wieku 14 lat i wtedy oczywiście możemy rozpocząć współpracę, ale jedynie pod okiem prawnego opiekuna. Najlepiej by było gdyby właśnie to rodzic się zgłosił w celu rozpoczęcia diety dla swojego dziecka.

 

Czy współpracujesz z osobami, które mają problemy zdrowotne?

 

Oczywiście, że tak! Uważam, że studia oraz udział w licznych szkoleniach mnie do tego bardzo dobrze przygotowały. Układam diety zarówno przy nietolerancjach pokarmowych, jednostkach chorobowych takich jak niedoczynność tarczycy, hashimoto, insulinooporność, PCOS i w wielu innych. Ważne jest dla mnie abyście w formularzu napisali dokładnie jakie choroby zostały u was zdiagnozowane, jakich produktów nie możecie spożywać ze względu na złe samopoczucie lub których nie lubicie itd. Miałam raz sytuację, że dopiero po ułożeniu diety i stsosowaniu jej, pacjentka sobie przypomniała o bardzo istotnym szczególe a mianowicie, nie napisała, mi że od lat cierpi na Atopowe Zapalenie Skóry i podczas stosowania diety choroba o sobie dała ponownie znać.

 

Czy przed rozpoczęciem współpracy należy wykonać badania?

 

Tak. Nie przyjmuję osób bez aktualnych wyników badań. Dlaczego? Dietoterapia ma pomóc nam w lepszym samopoczuciu, poprawić stan zdrowia czy wyniki badań a przy tym ewentualnie schudnąć, jeśli akurat do tego zmierzasz. Dietetyk układając dietę bierze tak naprawdę pełną odpowiedzialność za Twoje zdrowie. W momencie gdy zdecydowalibyśmy się na współpracę bez wyników badań to powiem szczerze, bardzo bym tym ryzykowała, bo nie mielibyśmy pewności czy ustalona przeze mnie dieta na pewno poprawiłaby Twój stan zdrowia. Dlatego tak ważne jest wykonywanie badań regularnie – co najmniej raz w roku. Jakie dokładnie badania należy wykonać przed rozpoczęciem współpracy przeczytasz u mnie na blogu.

 

Czy Ty układasz diety?

 

Tego rodzaju pytania najbardziej lubię :). Wszystkie plany dietetyczne układam sama. Dopasowuję je do konkretnej osoby biorąc pod uwagę preferencje smakowe i kulinarne, tryb życia, budżet, aktywność fizyczną. Każdą dietę analizuję dokładnie, tak abyście byli zadowoleni i z diety i z efektów. I uprzedzam – u mnie nie znajdziesz diet typu „kopiuj-wklej”, dlatego jeśli okaże, że będziecie musieli kilka dni dłużej poczekać to mam nadzieję, że wybaczycie. :)

 

______

 

Na ten moment są to najczęściej pojawiające się pytania z waszej strony. Jeśli po przeczytaniu tego wpisu pojawiły się u Was pytania to zapraszam Was do zadawania ich w komentarzach.

 

Komentarze

Brak komentarzy dla tego wpisu, możesz być pierwszy


Dodaj komentarz